Z organizowaniem klubu brydza60+ radzę tak:
– trzeba mieć siedzibę – i to będzie adres klubu
Proszę wysłać do mnie na adres mailowy [email protected] informacje o chęci powołania klubu Bridge60+, z następującymi informacjami:
- kto prowadzi klub,
- gdzie klub się mieści,
- kiedy gra
- i na ile stolików.
Proszę dodać informację, że akceptujecie statut klubu (modelowy do pobrania). Zwracam uwagę na to, że zarazem deklarujecie chęć przystąpienia do PZBS (można to zrobić przez stronę). Oprócz składki rocznej (około 100-150 zł, zależnie od wieku) nic więcej to nie kosztuje, a w ramach składki dostajecie jeszcze kwartalnik „Świat Brydża” oraz zniżki w turniejach.
Do zapisania się do Związku zachęcam, gdyż im nas więcej, tym większą mamy siłę przebicia i tym więcej możemy zrobić dla brydża.
A robimy juz troche (nie mówię o „zawodowcach-wyczynowcach”, choć chwała im za medale):
- weszliśmy do szkół,
- działa 300 klubów Bridge60+,
- Marek Małysa – twórca programu – założył fundację, która bada wpływ brydża na zdrowie (wychodzą same dobre rzeczy),
- współpracujemy z centrami Alzheimera,
- ja tak moge dłuuuugo.
Poza tym sa wczasy brydżowe, rewelacja, w wykonaniu Krzysztofa Ziewacza et consortes, są obozy, wyjazdy szkoleniowe. Przez caly rok.
Jeśli potrzebny sprzęt (pudełka z kartami i bidding-boxy oraz podręczniki), to proszę o informacje, na ile stolików (sprzęt możecie dostać za darmo, Marek Małysa pozyskuje go dla klubów) – plus adres do wysyłki i telefon kontaktowy dla kuriera.
Teraz ciag dalszy:
Jeżeli zaplanujecie kurs (w ramach programu Bridge60+), to będzie potrzebne zgłoszenie do mnie:
chcemy przeprowadzic kurs dla poczatkujacych (lub zaawansowanych) w terminie ..... ; mamy instruktora .... (musi miec uprawnienia, jeśli nie macie, możemy kogoś zaproponować); chętnych jest .... osob; tematy zajec (orientacyjne) .... .
Wszystko na jedną stronę, nie więcej.
Kurs Was nic nie kosztuje. PZBS podpisuje umowę z instruktorem i pokrywa jego honorarium: 1200 zl brutto za 20 godzin zajęć; jeśli będą potrzebne podręczniki, to też dostaniecie (za darmo).
Prowadzący musi po kursie przedstawić potwierdzenie od organizatorów, że kurs się odbył.
Czyli najważniejsze, to zebrać ludzi i mieć gdzie się spotykać. Zwykle kluby maja formułę otwartą, to znaczy pojawia się informacja, że klub Bridge60+ zaczyna działać tu i tu, spotkania są wtedy i wtedy. Teraz – z powodu pandemii – ten wymóg jest zawieszony.
Niekiedy samorządy maja pieniądze na aktywizację osób starszych lub integrację społeczną i międzypokoleniową, zajęcia dodatkowe – różne środki. Jeśli klub zacznie działać, to czasem wspierają finansowo taką działalność, ale to już bezpośrednio z potencjalnymi dawcami trzeba rozmawiać, tu nie pomogę.
Jeżeli doczytaliście do końca, to łączę serdeczności i zyczenia wszystkiego dobrego,
Małgorzata Maruszkin, pełnomocniczka Zarządu PZBS ds. Brydż60+